Vauxhall Zafira B (facelift 2008) 1.7 DTR (110 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Vauxhall |
| Model | Zafira |
| Nesil | Vauxhall Zafira B (facelift 2008) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 DTR (110 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 15.8 Kg/bg, 63.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.7 Kg/Nm, 149.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 3800 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.2 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 2300 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 2300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A17DTJ |
| Motor hacmi | 1686 cm3 102.89 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 18:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.1 Lt 7.5 US qt | 6.25 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1735 Kg 3825.02 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2305 Kg 5081.66 lbs. |
| Azami yük | 570 Kg 1256.63 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 140 Lt 4.94 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1820 Lt 64.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4467 mm 175.87 in. |
| Genişlik | 2025 mm 79.72 in. |
| Yükseklik | 1635 mm 64.37 in. |
| Dingil Mesafesi | 2703 mm 106.42 in. |
| Ön tekerlek izi | 1488 mm 58.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1512 mm 59.53 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |