Volkswagen Amarok I Single Cab 2.0 TDI (180 bg) Automatic 4MOTION modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Amarok |
| Nesil | Volkswagen Amarok I Single Cab |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (180 bg) Automatic 4MOTION |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.8-10.1 Lt/100 km
24 - 23.29 US mpg 28.82 - 27.97 UK mpg 10.2 - 9.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.0-7.6 Lt/100 km
33.6 - 30.95 US mpg 40.35 - 37.17 UK mpg 14.29 - 13.16 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.0-8.5 Lt/100 km
29.4 - 27.67 US mpg 35.31 - 33.23 UK mpg 12.5 - 11.76 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 211-224 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.6-11.0 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.6-11.0 saniye |
| Maksimum sürat | 173-178 km/saat 107.5 - 110.6 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.5 Kg/bg, 95 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 221.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 180 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 91.5 bg/Lt |
| Tork | 420 Nm @ 1750 dev/dak 309.78 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CNEA, CSHA |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1894 Kg 4175.56 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3040 Kg 6702.05 lbs. |
| Azami yük | 1146 Kg 2526.5 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5181 mm 203.98 in. |
| Genişlik | 1944 mm 76.54 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2228 mm 87.72 in. |
| Yükseklik | 1820 mm 71.65 in. |
| Dingil Mesafesi | 3095 mm 121.85 in. |
| ön çıkıntı | 898 mm 35.35 in. |
| arka çıkıntı | 1188 mm 46.77 in. |
| Yerden yükseklik | 192 mm 7.56 in. |
| En az dönüş açısı | 12.95 m 42.49 ft. |
| Yaklaşım açısı | 28° |
| Kalkış açısı | 28° |
| rampa açısı | 23° |
| sığ derinliği | 500 mm 19.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |