Volkswagen Amarok I Single Cab 2.0 TDI (180 bg) BMT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Amarok |
| Nesil | Volkswagen Amarok I Single Cab |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (180 bg) BMT |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.0-8.5 Lt/100 km
29.4 - 27.67 US mpg 35.31 - 33.23 UK mpg 12.5 - 11.76 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.5-7.0 Lt/100 km
36.19 - 33.6 US mpg 43.46 - 40.35 UK mpg 15.38 - 14.29 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.0-7.5 Lt/100 km
33.6 - 31.36 US mpg 40.35 - 37.66 UK mpg 14.29 - 13.33 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 185-197 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.0-10.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.0-10.4 saniye |
| Maksimum sürat | 178-183 km/saat 110.6 - 113.71 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.1 Kg/bg, 99.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 220.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 180 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 91.5 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1500-2250 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1500-2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CNEA, CSHA |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1816 Kg 4003.59 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3040 Kg 6702.05 lbs. |
| Azami yük | 1224 Kg 2698.46 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5181 mm 203.98 in. |
| Genişlik | 1944 mm 76.54 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2228 mm 87.72 in. |
| Yükseklik | 1820 mm 71.65 in. |
| Dingil Mesafesi | 3095 mm 121.85 in. |
| ön çıkıntı | 898 mm 35.35 in. |
| arka çıkıntı | 1188 mm 46.77 in. |
| Yerden yükseklik | 203 mm 7.99 in. |
| En az dönüş açısı | 12.95 m 42.49 ft. |
| Yaklaşım açısı | 28° |
| Kalkış açısı | 28° |
| rampa açısı | 23° |
| sığ derinliği | 500 mm 19.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |