Volkswagen Eos 2.0 16V TFSI (200 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Eos |
| Nesil | Volkswagen Eos |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 16V TFSI (200 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2006 yıl |
| Son üretim yılı | Kasım, 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe - Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.2 Lt/100 km
28.68 US mpg 34.45 UK mpg 12.2 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.8 saniye |
| Maksimum sürat | 232 km/saat 144.16 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.7 Kg/bg, 130 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 181.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 200 bg @ 5100 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.8 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 1800 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 1800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | BWA, CCZA, CAWB |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1539 Kg 3392.91 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Azami yük | 461 Kg 1016.33 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 205 Lt 7.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4407 mm 173.5 in. |
| Genişlik | 1791 mm 70.51 in. |
| Yükseklik | 1443 mm 56.81 in. |
| Dingil Mesafesi | 2578 mm 101.5 in. |
| Ön tekerlek izi | 1545 mm 60.83 in. |
| Arka tekerlek izi | 1553 mm 61.14 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/55 R16 |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |