Volkswagen Eos 2.0 TSI (210 bg) DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Eos |
| Nesil | Volkswagen Eos |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TSI (210 bg) DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe - Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 10.4 Lt/100 km
22.62 US mpg 27.16 UK mpg 9.62 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 178 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.8 saniye |
| Maksimum sürat | 234 km/saat 145.4 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.2 Kg/bg, 138.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 184.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 210 bg @ 5300-6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 105.8 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 1700-5200 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 1700-5200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CCZB |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1514 Kg 3337.8 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2020 Kg 4453.34 lbs. |
| Azami yük | 506 Kg 1115.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 205 Lt 7.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4407 mm 173.5 in. |
| Genişlik | 1791 mm 70.51 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2009 mm 79.09 in. |
| Yükseklik | 1443 mm 56.81 in. |
| Dingil Mesafesi | 2578 mm 101.5 in. |
| Ön tekerlek izi | 1545 mm 60.83 in. |
| Arka tekerlek izi | 1553 mm 61.14 in. |
| Yerden yükseklik | 106 mm 4.17 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.4° |
| Kalkış açısı | 14.4° |
| rampa açısı | 10.7° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Salıncak, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16 |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |