| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Golf |
| Nesil | Volkswagen Golf VIII (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 TSI (116 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.6-4.7 Lt/100 km
51.13 - 50.05 US mpg 61.41 - 60.1 UK mpg 21.74 - 21.28 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 123-124 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 203 km/saat 126.14 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 EA |
| Ağırlık/güç oranı | 10.6 Kg/bg, 94.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 179 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 116 bg |
| Litre başına güç | 77.4 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 1500-3000 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 1500-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA211 evo2 / DXDE |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Silindir Deaktivasyonu sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1229 Kg 2709.48 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Azami yük | 571 Kg 1258.84 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 381 Lt 13.45 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1237 Lt 43.68 cu. ft. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 650 Kg 1433 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4282 mm 168.58 in. |
| Genişlik | 1789 mm 70.43 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2073 mm 81.61 in. |
| Yükseklik | 1483 mm 58.39 in. |
| Dingil Mesafesi | 2620 mm 103.15 in. |
| Ön tekerlek izi | 1534-1550 mm 60.39 - 61.02 in. |
| Arka tekerlek izi | 1502-1518 mm 59.13 - 59.76 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15; 205/55 R16; 205/50 R17; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 6J x 15; 6.5J x 16; 7J x 16; 6.5J x 17; 7.5J x 17; 7.5J x 18 |