| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Golf |
| Nesil | Volkswagen Golf VIII (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (150 bg) DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.7-6.8 Lt/100 km
35.11 - 34.59 US mpg 42.16 - 41.54 UK mpg 14.93 - 14.71 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.5-4.6 Lt/100 km
52.27 - 51.13 US mpg 62.77 - 61.41 UK mpg 22.22 - 21.74 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 3.8-3.9 Lt/100 km
61.9 - 60.31 US mpg 74.34 - 72.43 UK mpg 26.32 - 25.64 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 4.4-4.5 Lt/100 km
53.46 - 52.27 US mpg 64.2 - 62.77 UK mpg 22.73 - 22.22 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.5-4.7 Lt/100 km
52.27 - 50.05 US mpg 62.77 - 60.1 UK mpg 22.22 - 21.28 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 119-123 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8 saniye |
| Maksimum sürat | 223 km/saat 138.57 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 EA |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 109.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 263 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg |
| Litre başına güç | 76.2 bg/Lt |
| Tork | 360 Nm @ 1600-2750 dev/dak 265.52 lb.-ft. @ 1600-2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA288 evo |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1369 Kg 3018.13 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1940 Kg 4276.97 lbs. |
| Azami yük | 571 Kg 1258.84 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 381 Lt 13.45 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1237 Lt 43.68 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 720 Kg 1587.33 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4282 mm 168.58 in. |
| Genişlik | 1789 mm 70.43 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2073 mm 81.61 in. |
| Yükseklik | 1483 mm 58.39 in. |
| Dingil Mesafesi | 2620 mm 103.15 in. |
| Ön tekerlek izi | 1534-1550 mm 60.39 - 61.02 in. |
| Arka tekerlek izi | 1502-1518 mm 59.13 - 59.76 in. |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14° |
| Kalkış açısı | 16° |
| rampa açısı | 11° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7.5J x 17; 7.5J x 18 |