Volkswagen Passat (B4) 1.8 (75 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Passat |
| Nesil | Volkswagen Passat (B4) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 (75 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1993 yıl |
| Son üretim yılı | 1996 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.8 Lt/100 km
21.78 US mpg 26.16 UK mpg 9.26 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 16.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 16.3 saniye |
| Maksimum sürat | 169 km/saat 105.01 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 2 |
| Ağırlık/güç oranı | 15.7 Kg/bg, 63.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.4 Kg/Nm, 118.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 42.1 bg/Lt |
| Tork | 140 Nm @ 2500 dev/dak 103.26 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AAM |
| Motor hacmi | 1781 cm3 108.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Tek noktadan enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.8 Lt 4.02 US qt | 3.34 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1177 Kg 2594.84 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1720 Kg 3791.95 lbs. |
| Azami yük | 543 Kg 1197.11 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 578 Lt 20.41 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 990 Lt 34.96 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4605 mm 181.3 in. |
| Genişlik | 1720 mm 67.72 in. |
| Yükseklik | 1430 mm 56.3 in. |
| Dingil Mesafesi | 2625 mm 103.35 in. |
| Ön tekerlek izi | 1479 mm 58.23 in. |
| Arka tekerlek izi | 1422 mm 55.98 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Salıncak, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Salıncak, Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R14 |
| Jant Boyutu | 6J x 14 |