Volkswagen Passat (B4) 2.8 VR6 (174 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Passat |
| Nesil | Volkswagen Passat (B4) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.8 VR6 (174 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1993 yıl |
| Son üretim yılı | 1996 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.4 Lt/100 km
16.33 US mpg 19.62 UK mpg 6.94 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.4 saniye |
| Maksimum sürat | 218 km/saat 135.46 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 2 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.8 Kg/bg, 128.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 173.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 174 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 62.3 bg/Lt |
| Tork | 235 Nm @ 4200 dev/dak 173.33 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AAA |
| Motor hacmi | 2792 cm3 170.38 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | VR motor |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.3 mm 3.56 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.2 Lt 8.66 US qt | 7.21 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1355 Kg 2987.26 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1910 Kg 4210.83 lbs. |
| Azami yük | 555 Kg 1223.57 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 578 Lt 20.41 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 990 Lt 34.96 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 700 Kg 1543.24 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4605 mm 181.3 in. |
| Genişlik | 1720 mm 67.72 in. |
| Yükseklik | 1430 mm 56.3 in. |
| Dingil Mesafesi | 2625 mm 103.35 in. |
| Ön tekerlek izi | 1485 mm 58.46 in. |
| Arka tekerlek izi | 1428 mm 56.22 in. |
| ön çıkıntı | 915 mm 36.02 in. |
| arka çıkıntı | 1065 mm 41.93 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Salıncak, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Salıncak, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/50 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |