Volkswagen Passat Variant (B5.5) 1.9 TDI (100 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Passat |
| Nesil | Volkswagen Passat Variant (B5.5) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.9 TDI (100 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2000 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 7.3 Lt/100 km
32.22 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 154 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.8 saniye |
| Maksimum sürat | 184 km/saat 114.33 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 16.3 Kg/bg, 61.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.5 Kg/Nm, 153.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 100 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 52.7 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1900 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1900 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | AVB |
| Motor hacmi | 1896 cm3 115.7 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 19:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Pompa-meme |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.6 Lt 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1625 Kg 3582.51 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2030 Kg 4475.38 lbs. |
| Azami yük | 405 Kg 892.87 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 495 Lt 17.48 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1600 Lt 56.5 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 650 Kg 1433 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4682 mm 184.33 in. |
| Genişlik | 1746 mm 68.74 in. |
| Yükseklik | 1498 mm 58.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2703 mm 106.42 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Sürükleme, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |