Volkswagen Passat Variant (B5.5) 2.5 TDI V6 (180 bg) 4MOTION modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Passat |
| Nesil | Volkswagen Passat Variant (B5.5) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 TDI V6 (180 bg) 4MOTION |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 10.8 Lt/100 km
21.78 US mpg 26.16 UK mpg 9.26 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 213 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.9 saniye |
| Maksimum sürat | 223 km/saat 138.57 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.8 Kg/bg, 102.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.8 Kg/Nm, 210.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 180 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 72.1 bg/Lt |
| Tork | 370 Nm @ 1500 dev/dak 272.9 lb.-ft. @ 1500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | BDH, BAU |
| Motor hacmi | 2496 cm3 152.32 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 78.3 mm 3.08 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 19.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1758 Kg 3875.73 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2250 Kg 4960.4 lbs. |
| Azami yük | 492 Kg 1084.67 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 450 Lt 15.89 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1545 Lt 54.56 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4682 mm 184.33 in. |
| Genişlik | 1746 mm 68.74 in. |
| Yükseklik | 1498 mm 58.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2702 mm 106.38 in. |
| Ön tekerlek izi | 1515 mm 59.65 in. |
| Arka tekerlek izi | 1515 mm 59.65 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |