Volkswagen Sharan I 1.9 TDI (110 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Sharan |
| Nesil | Volkswagen Sharan I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.9 TDI (110 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Aralık, 1996 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs, MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.4 Lt/100 km
22.62 US mpg 27.16 UK mpg 9.62 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 19.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 19.1 saniye |
| Maksimum sürat | 169 km/saat 105.01 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.1 Kg/bg, 66.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.1 Kg/Nm, 141.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 4150 dev/dak |
| Litre başına güç | 58 bg/Lt |
| Tork | 235 Nm @ 1900 dev/dak 173.33 lb.-ft. @ 1900 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | AFN |
| Motor hacmi | 1896 cm3 115.7 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 19.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1665 Kg 3670.7 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2400 Kg 5291.09 lbs. |
| Azami yük | 735 Kg 1620.4 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 256 Lt 9.04 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2610 Lt 92.17 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4620 mm 181.89 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1730 mm 68.11 in. |
| Dingil Mesafesi | 2835 mm 111.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Arka tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |