Volkswagen Sharan I 2.8 i VR6 Syncro (174 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Sharan |
| Nesil | Volkswagen Sharan I |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.8 i VR6 Syncro (174 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1996 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs, MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 18.5 Lt/100 km
12.71 US mpg 15.27 UK mpg 5.41 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.6 Lt/100 km
22.19 US mpg 26.65 UK mpg 9.43 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.8 saniye |
| Maksimum sürat | 193 km/saat 119.92 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.5 Kg/bg, 95.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.7 Kg/Nm, 129.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 174 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 62.3 bg/Lt |
| Tork | 235 Nm @ 4200 dev/dak 173.33 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AAA, AMY |
| Motor hacmi | 2792 cm3 170.38 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.3 mm 3.56 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.2 Lt 8.66 US qt | 7.21 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1820 Kg 4012.41 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Azami yük | 680 Kg 1499.14 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 256 Lt 9.04 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2610 Lt 92.17 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4615 mm 181.69 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1728 mm 68.03 in. |
| Dingil Mesafesi | 2835 mm 111.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Arka tekerlek izi | 1505 mm 59.25 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |