Volkswagen Sharan II 1.4 TSI (150 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Sharan |
| Nesil | Volkswagen Sharan II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 TSI (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs, MPV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.2 Lt/100 km
25.57 US mpg 30.7 UK mpg 10.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 167 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.7 saniye |
| Maksimum sürat | 197 km/saat 122.41 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.5 Kg/bg, 87.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.2 Kg/Nm, 139.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 107.9 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1750-4000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1750-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CAVA, CNWB, CTHA |
| Motor hacmi | 1390 cm3 84.82 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1723 Kg 3798.56 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2290 Kg 5048.59 lbs. |
| Azami yük | 567 Kg 1250.02 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 885 Lt 31.25 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2430 Lt 85.81 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4854 mm 191.1 in. |
| Genişlik | 1904 mm 74.96 in. |
| Yükseklik | 1720 mm 67.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2919 mm 114.92 in. |
| Ön tekerlek izi | 1569 mm 61.77 in. |
| Arka tekerlek izi | 1617 mm 63.66 in. |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 215/60 R16; 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17 |