Volkswagen Sharan II 2.0 TDI (140 bg) 4MOTION SCR modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Sharan |
| Nesil | Volkswagen Sharan II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (140 bg) 4MOTION SCR |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs, MPV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 158 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.4 saniye |
| Maksimum sürat | 191 km/saat 118.68 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 13.5 Kg/bg, 74 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 169.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.1 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1750-2500 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CFFB |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1891 Kg 4168.94 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2530 Kg 5577.7 lbs. |
| Azami yük | 639 Kg 1408.75 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 885 Lt 31.25 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2430 Lt 85.81 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4854 mm 191.1 in. |
| Genişlik | 1904 mm 74.96 in. |
| Yükseklik | 1720 mm 67.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2919 mm 114.92 in. |
| Ön tekerlek izi | 1569 mm 61.77 in. |
| Arka tekerlek izi | 1617 mm 63.66 in. |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 215/60 R16; 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17 |