| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | T-Cross |
| Nesil | Volkswagen T-Cross |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 TSI (110 bg) DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 145 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.7-6.0 Lt/100 km
41.27 - 39.2 US mpg 49.56 - 47.08 UK mpg 17.54 - 16.67 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5-4.6 Lt/100 km
52.27 - 51.13 US mpg 62.77 - 61.41 UK mpg 22.22 - 21.74 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.9-5.1 Lt/100 km
48 - 46.12 US mpg 57.65 - 55.39 UK mpg 20.41 - 19.61 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 112-116 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.4 saniye |
| Maksimum sürat | 189 km/saat 117.44 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 11.1 Kg/bg, 89.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 163.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 110.1 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 2000-3000 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 2000-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DLAA |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1223 Kg 2696.25 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1770 Kg 3902.18 lbs. |
| Azami yük | 547 Kg 1205.93 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 455 Lt 16.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1281 Lt 45.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 40 Lt 10.57 US gal | 8.8 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 640 Kg 1410.96 lbs. |
| Römork burun yükü | 55 Kg 121.25 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4108-4235 mm 161.73 - 166.73 in. |
| Genişlik | 1760 mm 69.29 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1782 mm 70.16 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1977 mm 77.83 in. |
| Yükseklik | 1584 mm 62.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 2551 mm 100.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1526-1534 mm 60.08 - 60.39 in. |
| Arka tekerlek izi | 1504-1512 mm 59.21 - 59.53 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Yaklaşım açısı | 17.0° |
| Kalkış açısı | 18.3° |
| rampa açısı | 14.2° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 205/55 R17 |
| Jant Boyutu | 16; 17 |