| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | T-Cross |
| Nesil | Volkswagen T-Cross |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 TSI (115 bg) DSG OPF |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 111 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Maksimum sürat | 193 km/saat 119.92 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 90.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 157.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 115.1 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 2000-3500 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 2000-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DKRA, DKRF |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1270 Kg 2799.87 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1750 Kg 3858.09 lbs. |
| Azami yük | 480 Kg 1058.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 455 Lt 16.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1281 Lt 45.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 40 Lt 10.57 US gal | 8.8 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 630 Kg 1388.91 lbs. |
| Römork burun yükü | 55 Kg 121.25 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4108-4235 mm 161.73 - 166.73 in. |
| Genişlik | 1760 mm 69.29 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1782 mm 70.16 in. |
| Yükseklik | 1584 mm 62.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 2551 mm 100.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1526-1534 mm 60.08 - 60.39 in. |
| Arka tekerlek izi | 1504-1512 mm 59.21 - 59.53 in. |
| Yaklaşım açısı | 16.6° |
| Kalkış açısı | 18.5° |
| rampa açısı | 14.0° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |