| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Tiguan |
| Nesil | Volkswagen Tiguan II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (150 bg) SCR DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.4-5.5 Lt/100 km
43.56 - 42.77 US mpg 52.31 - 51.36 UK mpg 18.52 - 18.18 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5-4.7 Lt/100 km
52.27 - 50.05 US mpg 62.77 - 60.1 UK mpg 22.22 - 21.28 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.8-5.0 Lt/100 km
49 - 47.04 US mpg 58.85 - 56.5 UK mpg 20.83 - 20 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 126-131 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.4 saniye |
| Maksimum sürat | 202 km/saat 125.52 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 10.4 Kg/bg, 96.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 217.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 3500-4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.2 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 1750-3000 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 1750-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DBGA, DBGC, DCYA, DFGA |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1560 Kg 3439.21 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2170 Kg 4784.03 lbs. |
| Azami yük | 610 Kg 1344.82 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 615 Lt 21.72 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1655 Lt 58.45 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| AdBlue tankı | 12 Lt 3.17 US gal | 2.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4486 mm 176.61 in. |
| Genişlik | 1839 mm 72.4 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2099 mm 82.64 in. |
| Yükseklik | 1654 mm 65.12 in. |
| Dingil Mesafesi | 2677 mm 105.39 in. |
| Ön tekerlek izi | 1579-1589 mm 62.17 - 62.56 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570-1580 mm 61.81 - 62.2 in. |
| Yerden yükseklik | 191 mm 7.52 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Yaklaşım açısı | 17.4° |
| Kalkış açısı | 16.4° |
| rampa açısı | 15.5° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R17; 235/55 R18; 235/50 R19; 255/45 R19; 235/45 R20; 255/40 R20 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 7J x 18; 7J x 19; 8J x 20 |