| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Tiguan |
| Nesil | Volkswagen Tiguan II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TSI (180 bg) 4MOTION DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 9-9.1 Lt/100 km
26.13 - 25.85 US mpg 31.39 - 31.04 UK mpg 11.11 - 10.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.3-6.4 Lt/100 km
37.34 - 36.75 US mpg 44.84 - 44.14 UK mpg 15.87 - 15.63 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.3-7.4 Lt/100 km
32.22 - 31.79 US mpg 38.7 - 38.17 UK mpg 13.7 - 13.51 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 168-170 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.7 saniye |
| Maksimum sürat | 208 km/saat 129.25 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.7 Kg/bg, 114.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 203.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 180 bg @ 3940-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 90.7 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1500-3940 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1500-3940 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA888 / CZPA |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.65:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1570-1787 Kg 3461.26 - 3939.66 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2160-2260 Kg 4761.98 - 4982.45 lbs. |
| Azami yük | 473-590 Kg 1042.79 - 1300.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 615 Lt 21.72 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1655 Lt 58.45 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4486 mm 176.61 in. |
| Genişlik | 1839 mm 72.4 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2099 mm 82.64 in. |
| Yükseklik | 1673 mm 65.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2677 mm 105.39 in. |
| Ön tekerlek izi | 1576-1586 mm 62.05 - 62.44 in. |
| Arka tekerlek izi | 1566-1576 mm 61.65 - 62.05 in. |
| Yerden yükseklik | 200 mm 7.87 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R17; 235/55 R18; 235/50 R19; 235/45 R20; 255/40 R20 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 7J x 18; 7J x 19; 8J x 20; 8.5J x 20 |