Volkswagen Touran I (facelift 2006) 1.4 TSI (140 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Touran |
| Nesil | Volkswagen Touran I (facelift 2006) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 TSI (140 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.8 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.2 Kg/bg, 98.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.5 Kg/Nm, 154.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.7 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 1500-4000 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 1500-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CAVC |
| Motor hacmi | 1390 cm3 84.82 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76.5 mm 3.01 in. |
| Silindir içi vuruş | 75.6 mm 2.98 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.6 Lt 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1423 Kg 3137.18 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2090 Kg 4607.66 lbs. |
| Azami yük | 667 Kg 1470.48 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 667 Lt 23.55 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1989 Lt 70.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4391 mm 172.87 in. |
| Genişlik | 1794 mm 70.63 in. |
| Yükseklik | 1652 mm 65.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2678 mm 105.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1539 mm 60.59 in. |
| Arka tekerlek izi | 1521 mm 59.88 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |