Volkswagen Touran I (facelift 2006) 1.4 TSI (170 bg) DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Touran |
| Nesil | Volkswagen Touran I (facelift 2006) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 TSI (170 bg) DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.3 Lt/100 km
22.84 US mpg 27.43 UK mpg 9.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km
30.95 US mpg 37.17 UK mpg 13.16 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 212 km/saat 131.73 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.4 Kg/bg, 119.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 168.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 122.3 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1750 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | BLG |
| Motor hacmi | 1390 cm3 84.82 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76.5 mm 3.01 in. |
| Silindir içi vuruş | 75.6 mm 2.98 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.6 Lt 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1423 Kg 3137.18 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2090 Kg 4607.66 lbs. |
| Azami yük | 667 Kg 1470.48 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 667 Lt 23.55 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1989 Lt 70.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4391 mm 172.87 in. |
| Genişlik | 1794 mm 70.63 in. |
| Yükseklik | 1652 mm 65.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2678 mm 105.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1539 mm 60.59 in. |
| Arka tekerlek izi | 1521 mm 59.88 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |