Volkswagen Transporter (T5, facelift 2009) Panel Van 2.0 TDI (140 bg) DSG L2H3 modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Transporter |
| Nesil | Volkswagen Transporter (T5, facelift 2009) Panel Van |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (140 bg) DSG L2H3 |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kamyonet |
| Koltuk Sayısı | 2-3 |
| Kapı sayısı | 4-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 10.1-10.4 Lt/100 km
23.29 - 22.62 US mpg 27.97 - 27.16 UK mpg 9.9 - 9.62 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 7.1-7.4 Lt/100 km
33.13 - 31.79 US mpg 39.79 - 38.17 UK mpg 14.08 - 13.51 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 8.2-8.5 Lt/100 km
28.68 - 27.67 US mpg 34.45 - 33.23 UK mpg 12.2 - 11.76 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 216-224 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13 saniye |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.8 Kg/bg, 78.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 190.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.1 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 1750-2500 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA189 / CAAC |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11 Lt 11.62 US qt | 9.68 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1785-2229 Kg 3935.25 - 4914.1 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2800-3200 Kg 6172.94 - 7054.79 lbs. |
| Azami yük | 971-1015 Kg 2140.69 - 2237.69 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 9300 Lt 328.43 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5292 mm 208.35 in. |
| Genişlik | 1904 mm 74.96 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2283 mm 89.88 in. |
| Yükseklik | 2476 mm 97.48 in. |
| Dingil Mesafesi | 3400 mm 133.86 in. |
| ön çıkıntı | 896 mm 35.28 in. |
| arka çıkıntı | 996 mm 39.21 in. |
| Yerden yükseklik | 201 mm 7.91 in. |
| En az dönüş açısı | 13.2 m 43.31 ft. |
| Yaklaşım açısı | 21° |
| Kalkış açısı | 17° |
| rampa açısı | 12° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici, Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 308x29.5 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 294x22 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |