Volkswagen Transporter (T5, facelift 2009) Panel Van 2.0 TDI BMT (180 bg) 4MOTION L1H1 modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Transporter |
| Nesil | Volkswagen Transporter (T5, facelift 2009) Panel Van |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI BMT (180 bg) 4MOTION L1H1 |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kamyonet |
| Koltuk Sayısı | 2-3 |
| Kapı sayısı | 4-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 9.3-9.6 Lt/100 km
25.29 - 24.5 US mpg 30.37 - 29.43 UK mpg 10.75 - 10.42 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.6-6.9 Lt/100 km
35.64 - 34.09 US mpg 42.8 - 40.94 UK mpg 15.15 - 14.49 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.6-7.9 Lt/100 km
30.95 - 29.77 US mpg 37.17 - 35.76 UK mpg 13.16 - 12.66 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 199-208 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.4 saniye |
| Maksimum sürat | 188 km/saat 116.82 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.5 Kg/bg, 95.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 211.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 180 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 91.5 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1500-2000 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1500-2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA189 / CFCA |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11 Lt 11.62 US qt | 9.68 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1890-2279 Kg 4166.74 - 5024.33 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2800-3200 Kg 6172.94 - 7054.79 lbs. |
| Azami yük | 910-921 Kg 2006.21 - 2030.46 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 5800 Lt 204.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4892 mm 192.6 in. |
| Genişlik | 1904 mm 74.96 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2283 mm 89.88 in. |
| Yükseklik | 1990 mm 78.35 in. |
| Dingil Mesafesi | 3000 mm 118.11 in. |
| ön çıkıntı | 896 mm 35.28 in. |
| arka çıkıntı | 996 mm 39.21 in. |
| Yerden yükseklik | 201 mm 7.91 in. |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Yaklaşım açısı | 21° |
| Kalkış açısı | 17° |
| rampa açısı | 14° |
| tırmanış açısı | 37° |
| sığ derinliği | 300 mm 11.81 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici, Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 340x32.5 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 294x22 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R17; 235/55 R17; 255/45 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 8J x 18 |