| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | 440 K |
| Nesil | Volvo 440 K (445) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 i (82 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1987 yıl |
| Son üretim yılı | 1993 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km
30.95 US mpg 37.17 UK mpg 13.16 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.5 saniye |
| Maksimum sürat | 172 km/saat 106.88 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.5 Kg/bg, 80.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.2 Kg/Nm, 122.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 82 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 51.4 bg/Lt |
| Tork | 125 Nm @ 4000 dev/dak 92.2 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B16F |
| Motor hacmi | 1596 cm3 97.39 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 78 mm 3.07 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.5 mm 3.29 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Tek noktadan enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1024 Kg 2257.53 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1580 Kg 3483.3 lbs. |
| Azami yük | 556 Kg 1225.77 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 330 Lt 11.65 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1028 Lt 36.3 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4345 mm 171.06 in. |
| Genişlik | 1686 mm 66.38 in. |
| Yükseklik | 1378 mm 54.25 in. |
| Dingil Mesafesi | 2503 mm 98.54 in. |
| Ön tekerlek izi | 1416 mm 55.75 in. |
| Arka tekerlek izi | 1425 mm 56.1 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |