| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | 440 K |
| Nesil | Volvo 440 K (445) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 (82 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1987 yıl |
| Son üretim yılı | 1993 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.8 Lt/100 km
24 US mpg 28.82 UK mpg 10.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.8 saniye |
| Maksimum sürat | 165 km/saat 102.53 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12 Kg/bg, 83.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.7 Kg/Nm, 130.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 82 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 47.6 bg/Lt |
| Tork | 128 Nm @ 3300 dev/dak 94.41 lb.-ft. @ 3300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B18K |
| Motor hacmi | 1721 cm3 105.02 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.5 mm 3.29 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.3 Lt 5.6 US qt | 4.66 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 980 Kg 2160.53 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1570 Kg 3461.26 lbs. |
| Azami yük | 590 Kg 1300.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 330 Lt 11.65 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1028 Lt 36.3 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4345 mm 171.06 in. |
| Genişlik | 1686 mm 66.38 in. |
| Yükseklik | 1378 mm 54.25 in. |
| Dingil Mesafesi | 2503 mm 98.54 in. |
| Ön tekerlek izi | 1416 mm 55.75 in. |
| Arka tekerlek izi | 1425 mm 56.1 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 165/70 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |