| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | 940 |
| Nesil | Volvo 940 Combi (945) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 i 16V Turbo (190 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1991 yıl |
| Son üretim yılı | 1994 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.7 Lt/100 km
18.52 US mpg 22.24 UK mpg 7.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.8 Lt/100 km
24 US mpg 28.82 UK mpg 10.2 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 216 km/saat 134.22 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.5 Kg/bg, 132.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 195.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 5300 dev/dak |
| Litre başına güç | 95.4 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 2950 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 2950 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B204FT |
| Motor hacmi | 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 80 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.9 Lt 4.12 US qt | 3.43 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1430 Kg 3152.61 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1960 Kg 4321.06 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 992 Lt 35.03 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2125 Lt 75.04 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4810 mm 189.37 in. |
| Genişlik | 1750 mm 68.9 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2770 mm 109.06 in. |
| Ön tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |