| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | 940 |
| Nesil | Volvo 940 Combi (945) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.3i Turbo (165 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1991 yıl |
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.9 Lt/100 km
23.76 US mpg 28.53 UK mpg 10.1 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 116.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 185.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 165 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.2 bg/Lt |
| Tork | 264 Nm @ 3450 dev/dak 194.72 lb.-ft. @ 3450 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B230FT |
| Motor hacmi | 2316 cm3 141.33 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 80 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.9 Lt 4.12 US qt | 3.43 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.3 Lt 9.83 US qt | 8.18 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1420 Kg 3130.56 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1950 Kg 4299.01 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 992 Lt 35.03 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2125 Lt 75.04 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4810 mm 189.37 in. |
| Genişlik | 1750 mm 68.9 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2770 mm 109.06 in. |
| Ön tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 V |
| Jant Boyutu | 15 |