| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | S60 |
| Nesil | Volvo S60 III |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 B4 (197 bg) Mild Hybrid Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 10.2-10.7 Lt/100 km
23.06 - 21.98 US mpg 27.69 - 26.4 UK mpg 9.8 - 9.35 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 6.4-7.2 Lt/100 km
36.75 - 32.67 US mpg 44.14 - 39.23 UK mpg 15.63 - 13.89 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.3-6.1 Lt/100 km
44.38 - 38.56 US mpg 53.3 - 46.31 UK mpg 18.87 - 16.39 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.9-7.1 Lt/100 km
39.87 - 33.13 US mpg 47.88 - 39.79 UK mpg 16.95 - 14.08 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.4-7.5 Lt/100 km
36.75 - 31.36 US mpg 44.14 - 37.66 UK mpg 15.63 - 13.33 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 146-170 g/km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 6.3-6.4 Lt/100 km
37.34 - 36.75 US mpg 44.84 - 44.14 UK mpg 15.87 - 15.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 142-146 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.9 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| 100 km/saat - 0 | 35 m |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 14 bg |
| Elektrikli motor torku | 40 Nm 29.5 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 197 bg @ 4800-5400 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1500-4200 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1500-4200 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B420T6 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81.99 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.19 mm 3.67 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 391 Lt 13.81 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4761 mm 187.44 in. |
| Genişlik | 1850 mm 72.83 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1916 mm 75.43 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2040 mm 80.31 in. |
| Yükseklik | 1431 mm 56.34 in. |
| Dingil Mesafesi | 2872 mm 113.07 in. |
| Ön tekerlek izi | 1593-1603 mm 62.72 - 63.11 in. |
| Arka tekerlek izi | 1593-1603 mm 62.72 - 63.11 in. |
| Yerden yükseklik | 142 mm 5.59 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| En az dönüş açısı | 11.4-12.1 m 37.4 - 39.7 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Geartronic |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Yay |
| Ön frenler | Disk, 322-371 mm |
| Arka frenler | Disk, 320 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Jant Boyutu | 17; 18; 19; 20 |