| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | S60 |
| Nesil | Volvo S60 III |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 T5 (250 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 12.0-12.3 Lt/100 km
19.6 - 19.12 US mpg 23.54 - 22.97 UK mpg 8.33 - 8.13 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 8.1-9.0 Lt/100 km
29.04 - 26.13 US mpg 34.87 - 31.39 UK mpg 12.35 - 11.11 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 6.3-7.4 Lt/100 km
37.34 - 31.79 US mpg 44.84 - 38.17 UK mpg 15.87 - 13.51 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.6-8.2 Lt/100 km
35.64 - 28.68 US mpg 42.8 - 34.45 UK mpg 15.15 - 12.2 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 7.5-8.7 Lt/100 km
31.36 - 27.04 US mpg 37.66 - 32.47 UK mpg 13.33 - 11.49 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 171-197 g/km |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.0-7.3 Lt/100 km
33.6 - 32.22 US mpg 40.35 - 38.7 UK mpg 14.29 - 13.7 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 160-167 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.4 saniye |
| Maksimum sürat | 240 km/saat 149.13 mph |
| 100 km/saat - 0 | 35 m |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 7 Kg/bg, 143.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 200.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 250 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 127 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1800-4800 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1800-4800 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4204T26 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1747 Kg 3851.48 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4761 mm 187.44 in. |
| Genişlik | 1850 mm 72.83 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1916 mm 75.43 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2040 mm 80.31 in. |
| Yükseklik | 1431 mm 56.34 in. |
| Dingil Mesafesi | 2872 mm 113.07 in. |
| Ön tekerlek izi | 1593-1603 mm 62.72 - 63.11 in. |
| Arka tekerlek izi | 1593-1603 mm 62.72 - 63.11 in. |
| ön çıkıntı | 848 mm 33.39 in. |
| arka çıkıntı | 1041 mm 40.98 in. |
| Yerden yükseklik | 142 mm 5.59 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| En az dönüş açısı | 11.4-12.1 m 37.4 - 39.7 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |