| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | S80 |
| Nesil | Volvo S80 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0T (180 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2000 yıl |
| Son üretim yılı | 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.7 Lt/100 km
16 US mpg 19.22 UK mpg 6.8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.8 saniye |
| Maksimum sürat | 215 km/saat 133.59 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.3 Kg/bg, 120.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 161.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 180 bg @ 5300 dev/dak |
| Litre başına güç | 90.7 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 2200 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 2200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B5204T5 |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 77 mm 3.03 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.8 Lt 9.3 US qt | 7.74 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1490 Kg 3284.89 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2050 Kg 4519.48 lbs. |
| Azami yük | 560 Kg 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1126 Lt 39.76 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4822 mm 189.84 in. |
| Genişlik | 1832 mm 72.13 in. |
| Yükseklik | 1434 mm 56.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2791 mm 109.88 in. |
| Ön tekerlek izi | 1562 mm 61.5 in. |
| Arka tekerlek izi | 1560 mm 61.42 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |