| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | S80 |
| Nesil | Volvo S80 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 20V (170 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1999 yıl |
| Son üretim yılı | 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11 Lt/100 km
21.38 US mpg 25.68 UK mpg 9.09 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 215 km/saat 133.59 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 115.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 156.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 5900 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.8 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 4500 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B5244S |
| Motor hacmi | 2435 cm3 148.59 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1470 Kg 3240.8 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2140 Kg 4717.89 lbs. |
| Azami yük | 670 Kg 1477.1 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 440 Lt 15.54 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1106 Lt 39.06 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4822 mm 189.84 in. |
| Genişlik | 1832 mm 72.13 in. |
| Yükseklik | 1434 mm 56.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2791 mm 109.88 in. |
| Ön tekerlek izi | 1562 mm 61.5 in. |
| Arka tekerlek izi | 1560 mm 61.42 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/65 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |