| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | V60 |
| Nesil | Volvo V60 I (facelift 2013) |
| Modifikasyonu (Motor) | Polestar 2.0 T6 (367 bg) AWD Geartronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 10.8 Lt/100 km
21.8 US mpg 26.2 UK mpg 9.3 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.6 Lt/100 km
35.6 US mpg 42.8 UK mpg 15.2 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 8.1 Lt/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 186 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| 100 km/saat - 0 | 37 m |
| Emisyon Standardı | Euro 6b |
| Ağırlık/güç oranı | 4.7 Kg/bg, 213.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 273.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 367 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 186.4 bg/Lt |
| Tork | 470 Nm @ 3100-5100 dev/dak 346.65 lb.-ft. @ 3100-5100 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 7000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4204T43 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.3 Lt 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1721 Kg 3794.16 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2270 Kg 5004.49 lbs. |
| Azami yük | 549 Kg 1210.34 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 430 Lt 15.19 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1241 Lt 43.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 67.5 Lt 17.83 US gal | 14.85 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4668 mm 183.78 in. |
| Genişlik | 1866 mm 73.46 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1899 mm 74.76 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2097 mm 82.56 in. |
| Yükseklik | 1484 mm 58.43 in. |
| Dingil Mesafesi | 2776 mm 109.29 in. |
| Ön tekerlek izi | 1578 mm 62.13 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| ön çıkıntı | 976 mm 38.43 in. |
| arka çıkıntı | 916 mm 36.06 in. |
| Yerden yükseklik | 136 mm 5.35 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Geartronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 371x32 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 302x22 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/35 ZR20 |
| Jant Boyutu | 8J x 20 |