| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | XC40 |
| Nesil | Volvo XC40 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 D3 (150 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 8.0-8.3 Lt/100 km
29.4 - 28.34 US mpg 35.31 - 34.03 UK mpg 12.5 - 12.05 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 6.2-6.5 Lt/100 km
37.94 - 36.19 US mpg 45.56 - 43.46 UK mpg 16.13 - 15.38 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.4-5.6 Lt/100 km
43.56 - 42 US mpg 52.31 - 50.44 UK mpg 18.52 - 17.86 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.5-6.9 Lt/100 km
36.19 - 34.09 US mpg 43.46 - 40.94 UK mpg 15.38 - 14.49 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.3-6.6 Lt/100 km
37.34 - 35.64 US mpg 44.84 - 42.8 UK mpg 15.87 - 15.15 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 165-173 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 137 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.4 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.5 Kg/bg, 86.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 202.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.2 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1800-4800 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1800-4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D4204T16 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1728 Kg 3809.59 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2240 Kg 4938.35 lbs. |
| Azami yük | 512 Kg 1128.77 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 54 Lt 14.27 US gal | 11.88 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4425 mm 174.21 in. |
| Genişlik | 1863 mm 73.35 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2034 mm 80.08 in. |
| Yükseklik | 1652 mm 65.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2702 mm 106.38 in. |
| Ön tekerlek izi | 1601 mm 63.03 in. |
| Arka tekerlek izi | 1626 mm 64.02 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |