| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | XC40 |
| Nesil | Volvo XC40 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 T4 (190 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 11.8-12.2 Lt/100 km
19.93 - 19.28 US mpg 23.94 - 23.15 UK mpg 8.47 - 8.2 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 8.0-8.5 Lt/100 km
29.4 - 27.67 US mpg 35.31 - 33.23 UK mpg 12.5 - 11.76 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 6.6-7.2 Lt/100 km
35.64 - 32.67 US mpg 42.8 - 39.23 UK mpg 15.15 - 13.89 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 7.7-8.5 Lt/100 km
30.55 - 27.67 US mpg 36.69 - 33.23 UK mpg 12.99 - 11.76 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 8.0-8.6 Lt/100 km
29.4 - 27.35 US mpg 35.31 - 32.85 UK mpg 12.5 - 11.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 181-194 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.8 Lt/100 km
26.73 US mpg 32.1 UK mpg 11.36 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.8 Lt/100 km
40.55 US mpg 48.7 UK mpg 17.24 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 161 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 111.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 175.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 4700 dev/dak |
| Litre başına güç | 96.5 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1400-4000 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1400-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4204T47 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1706 Kg 3761.09 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2220 Kg 4894.26 lbs. |
| Azami yük | 514 Kg 1133.18 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 54 Lt 14.27 US gal | 11.88 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4425 mm 174.21 in. |
| Genişlik | 1863 mm 73.35 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2034 mm 80.08 in. |
| Yükseklik | 1652 mm 65.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2702 mm 106.38 in. |
| Ön tekerlek izi | 1601 mm 63.03 in. |
| Arka tekerlek izi | 1626 mm 64.02 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |