| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | XC70 |
| Nesil | Volvo XC70 II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 D5 (215 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8 saniye |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.4 Kg/bg, 119 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 232.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 215 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 89.6 bg/Lt |
| Tork | 420 Nm @ 1500-3250 dev/dak 309.78 lb.-ft. @ 1500-3250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D5244T11 |
| Motor hacmi | 2400 cm3 146.46 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.15 mm 3.67 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.9 Lt 9.4 US qt | 7.83 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1806 Kg 3981.55 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2390 Kg 5269.05 lbs. |
| Azami yük | 584 Kg 1287.5 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 575 Lt 20.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4838 mm 190.47 in. |
| Genişlik | 1870 mm 73.62 in. |
| Yükseklik | 1604 mm 63.15 in. |
| Dingil Mesafesi | 2815 mm 110.83 in. |
| Ön tekerlek izi | 1614 mm 63.54 in. |
| Arka tekerlek izi | 1580 mm 62.2 in. |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |