| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | XC70 |
| Nesil | Volvo XC70 II |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.2 (243 bg) AWD Geartronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14 Lt/100 km
16.8 US mpg 20.18 UK mpg 7.14 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.1 Lt/100 km
23.29 US mpg 27.97 UK mpg 9.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 234 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9 saniye |
| Maksimum sürat | 215 km/saat 133.59 mph |
| 100 km/saat - 0 | 39 m |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.6 Kg/bg, 131.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 173.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 243 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.1 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 3200 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B6324S5 |
| Motor hacmi | 3192 cm3 194.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 96 mm 3.78 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.9 Lt 9.4 US qt | 7.83 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1844 Kg 4065.32 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2410 Kg 5313.14 lbs. |
| Azami yük | 566 Kg 1247.82 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 575 Lt 20.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4838 mm 190.47 in. |
| Genişlik | 1870 mm 73.62 in. |
| Yükseklik | 1604 mm 63.15 in. |
| Dingil Mesafesi | 2815 mm 110.83 in. |
| Ön tekerlek izi | 1614 mm 63.54 in. |
| Arka tekerlek izi | 1580 mm 62.2 in. |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |