| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | XC90 |
| Nesil | Volvo XC90 II (facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 B6 (299 bg) Mild Hybrid AWD Automatic 6-7 Seat |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 6-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 12.2-13.3 Lt/100 km
19.28 - 17.69 US mpg 23.15 - 21.24 UK mpg 8.2 - 7.52 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 8.5-9.5 Lt/100 km
27.67 - 24.76 US mpg 33.23 - 29.73 UK mpg 11.76 - 10.53 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 7.3-8.6 Lt/100 km
32.22 - 27.35 US mpg 38.7 - 32.85 UK mpg 13.7 - 11.63 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 8.7-10.4 Lt/100 km
27.04 - 22.62 US mpg 32.47 - 27.16 UK mpg 11.49 - 9.62 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 8.7-10 Lt/100 km
27.04 - 23.52 US mpg 32.47 - 28.25 UK mpg 11.49 - 10 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 198-228 g/km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 7.4-7.6 Lt/100 km
31.79 - 30.95 US mpg 38.17 - 37.17 UK mpg 13.51 - 13.16 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 170-174 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.7 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| 100 km/saat - 0 | 36 m |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 14 bg |
| Elektrikli motor torku | 40 Nm 29.5 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 299 bg @ 5400 dev/dak |
| Litre başına güç | 151.9 bg/Lt |
| Tork | 420 Nm @ 2100-4800 dev/dak 309.78 lb.-ft. @ 2100-4800 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B420T |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81.99 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.19 mm 3.67 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 314 Lt 11.09 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1868 Lt 65.97 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 71 Lt 18.76 US gal | 15.62 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2700 Kg 5952.48 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4953 mm 195 in. |
| Genişlik | 1923 mm 75.71 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2008 mm 79.06 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2140 mm 84.25 in. |
| Yükseklik | 1776 mm 69.92 in. |
| Dingil Mesafesi | 2984 mm 117.48 in. |
| Ön tekerlek izi | 1665-1676 mm 65.55 - 65.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1667-1679 mm 65.63 - 66.1 in. |
| Yerden yükseklik | 223 mm 8.78 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.33 |
| En az dönüş açısı | 12.2-12.5 m 40.03 - 41.01 ft. |
| Yaklaşım açısı | 21° |
| Kalkış açısı | 17° |
| rampa açısı | 21° |
| sığ derinliği | 450 mm 17.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, yalnızca karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Geartronic |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Yay |
| Ön frenler | Disk, 345 mm |
| Arka frenler | Disk, 320 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Jant Boyutu | 17; 18 |