| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | XC90 |
| Nesil | Volvo XC90 II (facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 T6 (310 bg) AWD Automatic 6-7 Seat |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 6-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 13.3-13.7 Lt/100 km
17.69 - 17.17 US mpg 21.24 - 20.62 UK mpg 7.52 - 7.3 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 9.7-10.6 Lt/100 km
24.25 - 22.19 US mpg 29.12 - 26.65 UK mpg 10.31 - 9.43 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 8.2-9.2 Lt/100 km
28.68 - 25.57 US mpg 34.45 - 30.7 UK mpg 12.2 - 10.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 9.8-11.2 Lt/100 km
24 - 21 US mpg 28.82 - 25.22 UK mpg 10.2 - 8.93 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 9.8-11.2 Lt/100 km
24 - 21 US mpg 28.82 - 25.22 UK mpg 10.2 - 8.93 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 221-245 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 10.3 Lt/100 km
22.84 US mpg 27.43 UK mpg 9.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 6.8-7.1 Lt/100 km
34.59 - 33.13 US mpg 41.54 - 39.79 UK mpg 14.71 - 14.08 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 8.1-8.3 Lt/100 km
29.04 - 28.34 US mpg 34.87 - 34.03 UK mpg 12.35 - 12.05 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 187-192 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.5 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| 100 km/saat - 0 | 36 m |
| Motor | |
| Güç | 310 bg @ 5700 dev/dak |
| Litre başına güç | 157.4 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 2220-5100 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 2220-5100 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4204T29 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 314 Lt 11.09 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1868 Lt 65.97 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 71 Lt 18.76 US gal | 15.62 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2700 Kg 5952.48 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4953 mm 195 in. |
| Genişlik | 1923 mm 75.71 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2008 mm 79.06 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2140 mm 84.25 in. |
| Yükseklik | 1776 mm 69.92 in. |
| Dingil Mesafesi | 2984 mm 117.48 in. |
| Ön tekerlek izi | 1665-1673 mm 65.55 - 65.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1667-1675 mm 65.63 - 65.94 in. |
| Yerden yükseklik | 223 mm 8.78 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.33 |
| En az dönüş açısı | 12.2-12.5 m 40.03 - 41.01 ft. |
| Yaklaşım açısı | 21.4° |
| Kalkış açısı | 23.3-23.4° |
| rampa açısı | 21.3° |
| sığ derinliği | 450 mm 17.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Geartronic |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Yay |
| Ön frenler | Disk, 345 mm |
| Arka frenler | Disk, 320 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Jant Boyutu | 17; 18 |