| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | XC90 |
| Nesil | Volvo XC90 II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 D5 (235 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.7-7.2 Lt/100 km
35.11 - 32.67 US mpg 42.16 - 39.23 UK mpg 14.93 - 13.89 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.1-6.2 Lt/100 km
38.56 - 37.94 US mpg 46.31 - 45.56 UK mpg 16.39 - 16.13 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 158-162 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.8 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| 100 km/saat - 0 | 36 m |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 9.3 Kg/bg, 107.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 219.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 235 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 119.3 bg/Lt |
| Tork | 480 Nm @ 1740-2220 dev/dak 354.03 lb.-ft. @ 1740-2220 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D4204T23 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2184-2205 Kg 4814.9 - 4861.19 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 314 Lt 11.09 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1886 Lt 66.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 71 Lt 18.76 US gal | 15.62 UK gal |
| AdBlue tankı | 11.7 Lt 3.09 US gal | 2.57 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2700 Kg 5952.48 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4950 mm 194.88 in. |
| Genişlik | 1923 mm 75.71 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2008 mm 79.06 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2140 mm 84.25 in. |
| Yükseklik | 1776 mm 69.92 in. |
| Dingil Mesafesi | 2984 mm 117.48 in. |
| Ön tekerlek izi | 1665-1673 mm 65.55 - 65.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1667-1675 mm 65.63 - 65.94 in. |
| ön çıkıntı | 887 mm 34.92 in. |
| arka çıkıntı | 1079 mm 42.48 in. |
| Yerden yükseklik | 238 mm 9.37 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.33 |
| En az dönüş açısı | 12.5 m 41.01 ft. |
| Yaklaşım açısı | 23.8° |
| Kalkış açısı | 23.3° |
| rampa açısı | 21.3° |
| sığ derinliği | 450 mm 17.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Bükülme |
| Ön frenler | Disk, 345 mm |
| Arka frenler | Disk, 320 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |