| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | XC90 |
| Nesil | Volvo XC90 II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 T8 Twin Engine (303 bg) Plug-in Hybrid AWD Geartronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 2.5-2.6 Lt/100 km
94.09 - 90.47 US mpg 112.99 - 108.65 UK mpg 40 - 38.46 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 56-59 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.8 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| 100 km/saat - 0 | 36 m |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 7.6 Kg/bg, 131.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 173.2 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 10.4 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 8 kWh |
| Batarya voltajı | 400 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya ağırlığı | 113 Kg 249.12 lbs. |
| Batarya konumu | Merkezi tünelde |
| Elektrikle gidilebilen menzil (NEDC) | 40 km 24.85 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (NEDC) | 17.5-18 kWh/100 km
28.16 - 28.97 kWh/100 mi 120 - 116 MPGe 5.7 - 5.6 km/kWh 3.6 - 3.5 mi/kWh |
| Maksimum hız (yalnızca elektrikli) | 125 km/saat 77.67 mph |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 87 bg @ 7000 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 240 Nm @ 0-3000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 0-3000 dev/dak |
| Elektrik motorunun maksimum devir sayısı | 13000 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 303 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 153.9 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 2200-4800 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 2200-4800 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4204T34 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2309 Kg 5090.47 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3010 Kg 6635.91 lbs. |
| Azami yük | 701 Kg 1545.44 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 262 Lt 9.25 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1816 Lt 64.13 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2400 Kg 5291.09 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 140 Kg 308.65 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4950 mm 194.88 in. |
| Genişlik | 1923 mm 75.71 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2008 mm 79.06 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2140 mm 84.25 in. |
| Yükseklik | 1776 mm 69.92 in. |
| Dingil Mesafesi | 2984 mm 117.48 in. |
| Ön tekerlek izi | 1665-1673 mm 65.55 - 65.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1667-1675 mm 65.63 - 65.94 in. |
| ön çıkıntı | 887 mm 34.92 in. |
| arka çıkıntı | 1079 mm 42.48 in. |
| Yerden yükseklik | 238 mm 9.37 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.33 |
| En az dönüş açısı | 12.5 m 41.01 ft. |
| Yaklaşım açısı | 23.8° |
| Kalkış açısı | 23.3° |
| rampa açısı | 21.3° |
| sığ derinliği | 450 mm 17.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir, elektrik motoru, tam elektrikli modda, sadece İYM'den veya karışık modda hareket imkanı ile aracın arka tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Geartronic |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 366x30 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 340x20 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/55 R19; 275/45 R20 |
| Jant Boyutu | 8J x 19; 9J x 20 |