| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | 33 |
| Nesil | Alfa Romeo 33 (907A) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 i.e. (88 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1991 yıl |
| Son üretim yılı | 1994 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.9 Lt/100 km
23.76 US mpg 28.53 UK mpg 10.1 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.3 saniye |
| Maksimum sürat | 176 km/saat 109.36 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.7 Kg/bg, 93.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.7 Kg/Nm, 129.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 88 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.1 bg/Lt |
| Tork | 122 Nm @ 4000 dev/dak 89.98 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 307.53 |
| Motor hacmi | 1351 cm3 82.44 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 67.2 mm 2.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.8 Lt 8.24 US qt | 6.86 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 940 Kg 2072.35 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1350 Kg 2976.24 lbs. |
| Azami yük | 410 Kg 903.9 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 400 Lt 14.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4075 mm 160.43 in. |
| Genişlik | 1615 mm 63.58 in. |
| Yükseklik | 1350 mm 53.15 in. |
| Dingil Mesafesi | 2475 mm 97.44 in. |
| Ön tekerlek izi | 1365 mm 53.74 in. |
| Arka tekerlek izi | 1365 mm 53.74 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 165/70 R13 |