| Genel bilgi |
| Marka | Alfa Romeo |
|---|
| Model | 33 |
|---|
| Nesil | Alfa Romeo 33 (907A) |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 16V (132 bg) 4x4 |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 1990 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 1994 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Hatchback |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 5 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 8 Kg/bg, 125.7 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 6.8 Kg/Nm, 147.6 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 132 bg @ 6500 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 77.1 bg/Lt |
|---|
| Tork | 155 Nm @ 4600 dev/dak
114.32 lb.-ft. @ 4600 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, enine |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | 307.46, 307.47 |
|---|
| Motor hacmi | 1712 cm3
104.47 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 4 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
|---|
| Silindir çapı | 87 mm
3.43 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 72 mm
2.83 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
|---|
| Valf yapısı | OHC |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt
4.23 US qt | 3.52 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 7.3 Lt
7.71 US qt | 6.42 UK qt |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 1050 Kg
2314.85 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 1475 Kg
3251.82 lbs. |
|---|
| Azami yük | 425 Kg
936.96 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 290 Lt
10.24 cu. ft. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 1050 Lt
37.08 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt
13.21 US gal | 11 UK gal |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4075 mm
160.43 in. |
|---|
| Genişlik | 1615 mm
63.58 in. |
|---|
| Yükseklik | 1375 mm
54.13 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2470 mm
97.24 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1365 mm
53.74 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1385 mm
54.53 in. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
|---|
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
|---|
| Arka frenler | Disk |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 185/60 R14 |