| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | 33 |
| Nesil | Alfa Romeo 33 (907A) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 TD (84 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1990 yıl |
| Son üretim yılı | 1994 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.3 Lt/100 km
32.22 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.7 saniye |
| Maksimum sürat | 171 km/saat 106.25 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.4 Kg/bg, 80.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 171.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 84 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 47.2 bg/Lt |
| Tork | 178 Nm @ 2400 dev/dak 131.29 lb.-ft. @ 2400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | VM 96 A |
| Motor hacmi | 1779 cm3 108.56 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.2 mm 3.51 in. |
| Sıkıştırma oranı | 22:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1040 Kg 2292.81 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1465 Kg 3229.77 lbs. |
| Azami yük | 425 Kg 936.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 400 Lt 14.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4075 mm 160.43 in. |
| Genişlik | 1615 mm 63.58 in. |
| Yükseklik | 1350 mm 53.15 in. |
| Dingil Mesafesi | 2475 mm 97.44 in. |
| Ön tekerlek izi | 1365 mm 53.74 in. |
| Arka tekerlek izi | 1365 mm 53.74 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/70 R13 |