| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A4 |
| Nesil | Audi A4 (B9 8W, facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 35 TDI (163 bg) S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Ağustos, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.0-5.6 Lt/100 km
47.04 - 42 US mpg 56.5 - 50.44 UK mpg 20 - 17.86 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 134-148 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.3-4.5 Lt/100 km
54.7 - 52.27 US mpg 65.69 - 62.77 UK mpg 23.26 - 22.22 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.5-3.9 Lt/100 km
67.2 - 60.31 US mpg 80.71 - 72.43 UK mpg 28.57 - 25.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.8-4.1 Lt/100 km
61.9 - 57.37 US mpg 74.34 - 68.9 UK mpg 26.32 - 24.39 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 100-109 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 228 km/saat 141.67 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP - EVAP - ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 9.2 Kg/bg, 109 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 254.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 3250-4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 82.8 bg/Lt |
| Tork | 380 Nm @ 1500-2750 dev/dak 280.27 lb.-ft. @ 1500-2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DEZE |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1495 Kg 3295.91 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2095 Kg 4618.68 lbs. |
| Azami yük | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 40 Lt 10.57 US gal | 8.8 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4762 mm 187.48 in. |
| Genişlik | 1847 mm 72.72 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2022 mm 79.61 in. |
| Yükseklik | 1428 mm 56.22 in. |
| Dingil Mesafesi | 2820 mm 111.02 in. |
| Ön tekerlek izi | 1572 mm 61.89 in. |
| Arka tekerlek izi | 1555 mm 61.22 in. |
| ön çıkıntı | 899 mm 35.39 in. |
| arka çıkıntı | 1043 mm 41.06 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |