| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A4 |
| Nesil | Audi A4 (B9 8W, facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 35 TFSI (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Ağustos, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.7-7.3 Lt/100 km
35.11 - 32.22 US mpg 42.16 - 38.7 UK mpg 14.93 - 13.7 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 151-166 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.5-8.5 Lt/100 km
31.36 - 27.67 US mpg 37.66 - 33.23 UK mpg 13.33 - 11.76 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.6-5.0 Lt/100 km
51.13 - 47.04 US mpg 61.41 - 56.5 UK mpg 21.74 - 20 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.7-6.5 Lt/100 km
41.27 - 36.19 US mpg 49.56 - 43.46 UK mpg 17.54 - 15.38 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 129-143 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.6 saniye |
| Maksimum sürat | 224 km/saat 139.19 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP - EVAP - ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 9.4 Kg/bg, 106 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 226.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 3000-4400 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.2 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1500-2750 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1500-2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DMSB |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1415 Kg 3119.54 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2005 Kg 4420.27 lbs. |
| Azami yük | 590 Kg 1300.73 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 54 Lt 14.27 US gal | 11.88 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 740 Kg 1631.42 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4762 mm 187.48 in. |
| Genişlik | 1847 mm 72.72 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2022 mm 79.61 in. |
| Yükseklik | 1428 mm 56.22 in. |
| Dingil Mesafesi | 2820 mm 111.02 in. |
| Ön tekerlek izi | 1572 mm 61.89 in. |
| Arka tekerlek izi | 1555 mm 61.22 in. |
| ön çıkıntı | 899 mm 35.39 in. |
| arka çıkıntı | 1043 mm 41.06 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |