| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A4 |
| Nesil | Audi A4 (B9 8W, facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 40 TDI (190 bg) quattro S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Ağustos, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.8-6.2 Lt/100 km
40.55 - 37.94 US mpg 48.7 - 45.56 UK mpg 17.24 - 16.13 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 152-166 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.6-5.9 Lt/100 km
42 - 39.87 US mpg 50.44 - 47.88 UK mpg 17.86 - 16.95 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5-4.9 Lt/100 km
52.27 - 48 US mpg 62.77 - 57.65 UK mpg 22.22 - 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.9-5.3 Lt/100 km
48 - 44.38 US mpg 57.65 - 53.3 UK mpg 20.41 - 18.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 131-139 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.4 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP - EVAP - ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 8.3 Kg/bg, 119.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 252.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 3800-4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 96.5 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1750-3000 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1750-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DESA, DETA |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1585 Kg 3494.33 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2160 Kg 4761.98 lbs. |
| Azami yük | 575 Kg 1267.66 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4762 mm 187.48 in. |
| Genişlik | 1847 mm 72.72 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2022 mm 79.61 in. |
| Yükseklik | 1428 mm 56.22 in. |
| Dingil Mesafesi | 2820 mm 111.02 in. |
| Ön tekerlek izi | 1572 mm 61.89 in. |
| Arka tekerlek izi | 1555 mm 61.22 in. |
| ön çıkıntı | 899 mm 35.39 in. |
| arka çıkıntı | 1043 mm 41.06 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |