BMW 3 Serisi Touring (E91) 320d (163 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Touring (E91) |
| Modifikasyonu (Motor) | 320d (163 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.6 saniye |
| Maksimum sürat | 223 km/saat 138.57 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.3 Kg/bg, 107.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 225.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.7 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 2000 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M47D20TU2 |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1510 Kg 3328.98 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2045 Kg 4508.45 lbs. |
| Azami yük | 535 Kg 1179.47 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1385 Lt 48.91 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 61 Lt 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4520 mm 177.95 in. |
| Genişlik | 1817 mm 71.54 in. |
| Yükseklik | 1418 mm 55.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 2760 mm 108.66 in. |
| Ön tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1513 mm 59.57 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |