BMW 3 Serisi Touring (E91) 328i (230 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Touring (E91) |
| Modifikasyonu (Motor) | 328i (230 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 6.5 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7 Kg/bg, 143.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 168.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 230 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.8 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 2750 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N52B30 |
| Motor hacmi | 2996 cm3 182.83 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Azami yük | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1385 Lt 48.91 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 61 Lt 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4526 mm 178.19 in. |
| Genişlik | 1817 mm 71.54 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2013 mm 79.25 in. |
| Yükseklik | 1418 mm 55.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 2760 mm 108.66 in. |
| Ön tekerlek izi | 1501 mm 59.09 in. |
| Arka tekerlek izi | 1514 mm 59.61 in. |
| ön çıkıntı | 759 mm 29.88 in. |
| arka çıkıntı | 1006 mm 39.61 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 300x24 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 300x20 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 Arka lastikler: 205/55 R16; 255/40 R17; 255/35 R18 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7J x 16; 8J x 17; 8J x 18 Arka jantlar: 7J x 16; 8.5J x 17; 8.5J x 18 |