BMW 3 Serisi Touring (E91) 325d (197 bg) Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Touring (E91) |
| Modifikasyonu (Motor) | 325d (197 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.7 saniye |
| Maksimum sürat | 231 km/saat 143.54 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8 Kg/bg, 125.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 254 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 197 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.8 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1300-3250 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1300-3250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M57D30TU2 |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.2 Lt 8.66 US qt | 7.21 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1575 Kg 3472.28 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4520 mm 177.95 in. |
| Genişlik | 1820 mm 71.65 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2760 mm 108.66 in. |
| Ön tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 245/45 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |