| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | ZX |
| Nesil | Citroen ZX (N2, Phase II) 5-door |
| Modifikasyonu (Motor) | Volcane 2.0 i (121 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1994 yıl |
| Son üretim yılı | 1997 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.6 Lt/100 km
22.19 US mpg 26.65 UK mpg 9.43 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Maksimum sürat | 202 km/saat 125.52 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 110.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 164.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 121 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 60.6 bg/Lt |
| Tork | 179 Nm @ 2750 dev/dak 132.02 lb.-ft. @ 2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | RFX XU10J2C |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1091 Kg 2405.24 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Azami yük | 509 Kg 1122.15 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 324 Lt 11.44 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 926 Lt 32.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 54 Lt 14.27 US gal | 11.88 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 545 Kg 1201.52 lbs. |
| Römork burun yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4085 mm 160.83 in. |
| Genişlik | 1705 mm 67.13 in. |
| Yükseklik | 1385 mm 54.53 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| Ön tekerlek izi | 1420 mm 55.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1415 mm 55.71 in. |
| ön çıkıntı | 859 mm 33.82 in. |
| arka çıkıntı | 686 mm 27.01 in. |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Salıncak |
| Arka süspansiyon | Hidro-pnömatik eleman, Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/60 R14 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 14 |